Göz kapağı ve Göz Çevresi Estetiği

0

Göz kapağı ve göz Çevresi estetiği neden yapılır?

Yorgun, uykusuz ve yaşlı bir görünüm oluşmaktadır. Göz kapağı estetiği öncesi cilt kalınlığı, kapaklardaki yağ miktarı ve kas yapısı özenle incelenmelidir. Özellikle üst göz kapağının sarkması, görme alanımızın daralmasına neden olur ki bu durum bireylerde mesleki ve yaşamsal bir çok sorunu beraberinde getirir. Bu sorunların tedavisindeyse cerrahi ve cerrahi olmayan tekniklerden faydalanılabilir. Gözlerin ve yüzün yaşlanmasına katkıda bulunan başlıca faktörlerden biri, yüzdeki ve göz çevresindeki hacim yani yağ kaybıdır.

Yaşlanma sürecinde en çok ve en hızlı göz çevresi etkilenir ve içe gömülü gözler, gevşek üst göz kapağı derisi, göz altı torbası, koyu halkalar, kırışıklar oluşmaya başlar. Kaş düşüklüğü de bu sorunların arasında yer alır. Göz kapak dolgusu, göz çevresindeki estetik açıdan sorunlu bölgelere enjeksiyon tekniğiyle uygulanır. İşlem sırasında krem ile anestezi uygulanabilir. Ayakta yapılan basit ama önemli bir uygulamadır. Göz kapağı dolgu enjeksiyonu mutlaka klinik ortamda, alanında uzman cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Dolgu enjeksiyonuyla üst ve alt kapaktaki hacim boşlukları giderilebilir, içe çökük alanlar yükseltilebilir.

Bu sayede göz kapaklarının daha gergin durması ve ışığı tam olarak yansıtması sağlanır. Böylece göz kapaklarındaki koyu bölgeler ve halkalar giderilmiş olur. Göz kapağı dolgusu ortalama 10-15 dakika sürer. Uygulamanın hemen ardında hastalar az az ya da yok denecek kadar rahatsızlık hisseder, normal yaşantısına rahatlıkla devam edebilir. İlk kez uygulanan hyalüronik asit türleriyle gerçekleştirilen göz kapağı dolgusunun etkisi yaklaşık 2 yıl sürer, ancak sonraki enjeksiyonların etkisi çok daha uzun sürebilir.Göz kapağı dolgusu öncesinde hastanın göz kapaklarındaki sorunların çok iyi analiz edilmesi ve enjeksiyon uygulanacak noktaların da iyi belirlenmesi önemlidir.

İstenilen estetik sonucu elde etmek için göz kapağı dolgusu doğru noktalara ve eşit miktarda enjekte edilmelidir. Göz çevresi oldukça riskli bir bölge olduğu için uygulama mutlaka alanında uzman bir cerrah tarafından yapılmalıdır. Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı daha belirgin durumlarda daha etkin tedavi amacıyla yapılır. Lokal anestezi altında gerçekleşen ve ortalama bir saat kadar sürer ve ameliyathane ortamında, yatış gerektirmeden yapılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.